KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14309132
nr 1430 9132
Götrik Örtenholm
(1913-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 34, "Allé i Drottningholm", Olja på duk, 60x50cm, yttermått inklusive ram: 76x64cm
Götrik Örtenholm, svensk bildkonstnär född 1913, död 2005.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 8 november 2021
kl 20:57:44
8/11 14:56:14
100 kr
8/11 20:27:02
Götrik Örtenholm
Läs mer om Götrik Örtenholm